מדריכים

אתר מדריכים

עסקים

תחזוקת מצבות

אנו מגיעים לפקוד את הקבר אחת לשנה, לרוב ביום השנה, לעיתים אנו הולכים לקבר שקשה לנו, שאנו מתגעגעים או רוצים להתייחד עם היקר לנו. בחרנו מצבה יפה שתכבד את הנפטר אבל לאחר בחירת מצבה חשוב לשמור על המצבה ולדאוג לניקיונה ולתחזוקתה על מנת למנוע הזנחה של המצבה. כתמים של עובש, כתמים וצמיחה של עשבי בר מסביב לקבר הם מראה עגום, גם אם מגיעים אל הקבר פעם בשנה. מעבר לכך אי תחזוקת מצבה עלול להביא לשברים במצבה ונפילה או שחיקה של האותיות.

כיצד לשמור על המצבה?

כל אבן תשמר בצורה שונה, ישנן אבנים שיש צורך בניקוי באמצעות חומרי ניקוי ייעודים. ניקוי בחומרי ניקוי שאינם תואמים לסוג האבן עלולים לפגום בצבע האבן ואף להביא לשחיקה מהיר של האבן. במקרים שבהם יש עובד או כתמים קשים על האבן יהיה צורך בליטוש שכבה דקה של המצבה.

  • לרוב את המצבות ניתן לשטוף עם מים וסבון , תוכלו לקנות ערכת ניקיון ייעודית אבל חשוב לבדוק את סוג האבן.
  • אם קניתם חומר המתאים למצבה חשוב לבדוק קודם בצד ולראות את השפעתה על האבן.
  • הימנעו מהברשה באמצעות מברשות חזקות שיישרטו את האבן.
  • בסיום הניקיון הקפידו להסיר את החומר מהמצבה באופן מלא.
  • במידה ועדיין אתם רואים כתמים או עובש פנו לחברה מקצועית שתטפל עוברכם בבעיה, בחלק מהמקרים יידרש ליטוש של האבן.

במידה ונוצרו סדקים או שברים, תוכלו למלא אותם בחומר מילוי מתאים, לאחר המילוי יש למרוח סילר או וקס להשגת מראה אחיד וגימור האבן.

תיקון מצבה

מקרים שהמצבה נשברת או נסדקת חשוב לטפל בנושא מיד ולא להזניח. עלות תיקון לרוב תעלה מספר מאות שקלים. בחרו בחברה אמינה שתיתן לכם הצעת מחיר מסודרת. הקפידו שהתיקון יכלול גם חיזוק של כיתוב האותיות על המצבה.

כיום ניתן למצוא מפעל מצבות המציע שירות של ניקיון ותחזוקת מצבות. תוכלו לברר על השירות, כמה פעמים בשנה ומה כוללת העבודה. כך תבטיחו שגם שאתם לא יכולים להגיע המצבה נשמרת נקיה ושלמה. בררו על השירות והמחיר. תוכלו לבקש תמונות של המצבה לאחר הניקוי וכך תהיו רגועים שאכן המצבה נקייה.

אנו חברת מצבות רמי מצבות מומחים בשיפוץ מצבות, ניקיון מצבות ותחזוקת מצבות.

אנו פועלים בתחום מעל עשרים שנה, ניסיון רב בבניית מצבות מכל הסוגים: מצבות זולות, מצבות מיוחדות, מצבות משפחתיות, מצבות קבורה בקיר ועוד. מחירים למצבות הוגנים ונוחים לתשלום .

שרות מקצועי ואמין !

אנו מזמינים אתכם,המשפחה האבלה, לבחירת מצבות בראשון לציון, במבחר עצום. אנו מציעים לכם בפגישת ייעוץ לא מחייבת לבחירת של מצבות בהתאם לתקציבכם.

 

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *