מדריכים

אתר מדריכים

עסקים

רכישת רכב יד 2

מה בודקים רגע לפני שחותמים על רכישת רכב יד 2

רכישת רכב יד 2 יכולה לחסוך לכם כסף רב לעומת רכב חדש אך היא עלולה לגרום לכם עוגמת נפש במידה והרכב לא תקין או שהוא רכב גנוב. אנו כתבנו לכם כללי זהב אילו בדיקות עליכם לבצע לפני רכישת רכב .

בדקו מה התקציב שלכם לרכישת רכב ואל תסטו ממנו.

עשו שיעורי בית והגדירו איזה רכב יתאים ביותר לצרכים שלכם, האם רכב שטח, רכב משפחתי או רכב קטן. חשוב לקחת בחשבון אם זה רכב שהבטיחות חשוב או החיסכון בדלק, האם הרכב הוא לנסיעות קצרות או שאתם מבצעים נסיעות ארוכות מדי יום. רק לאחר שהגדרתם את התקציב וסוג הרכב תוכלו לבדוק על דגמים שונים ועל השנתון של הרכב.

מהיכן קונים רכב משומש

רכישת רכב משומש עומדת בפניכם מספר אפשרויות. לפנות לאדם  פרטי שפרסם את הרכב באינטרנט או שם שלט על הרכב. או לפנות אל חברת סוכנות רכב או מחברת ליסינג. אם בחרתם לרכוש את הרכב מאדם פרטי חשוב לבדוק מי בעל הרכב ולדרוש תעודה מזהה על מנת לאמת שאכן הרכב רשום על שמו. בדקו את הניירת של הרכב וודאו שאינו משועבד או שיש עיקולים על הרכב, גם הבטחות שהשיעבוד לא מעודכן או שישתחרר בקרוב לא מבטיח שאכן כך  יקרה.  יתרה מכך חשוב לפנות גם לרשם החברות ורשם המשכונות כדי לוודא שהשעבוד על הרכב לא רשום שם.

שוחחו עם המוכר שוחחו עם שאלות כלליות כגון שנתון, נפח מנוע, כמה בעלים עבר הרכב ומדוע הוא מוכר אותו. המשיכו בשאלות על הקילומטרז' שהרכב צבר, אם יש היסטורית תיקונים. בדקו שמספר הרישיון ומספר השלדה תואמים למה שכתוב על הרישיון. במידה וזה מטושטש או לא תואם וותרו על הרכב.

בחנו את הרכב באור יום, כדאי לפצוח מכסה מנוע לבדוק שהמנוע נקי. לבדוק את הברקסים, את דוושת הגז, את המעצור  ומצמד ובלם היד. בדקו שהפנסים שלמים ופועלים כראוי , בדקו שהמזגן פועל היטב, בדקו שאין רטיבות או תיקוני פח. אל תוותרו על נסיעות ניסיון, בדקו שההילוכים עוברים בקלות ואין רעשים, האם המנוע מרעיש, האם הדלתות והחלונות יוצרים אטימה מוחלטת, האם הצמיגים תקינים ומה מידת שחיקתם.

בדקו את  ספר הטיפולים של הרכב, מתי נעשה הטיפול האחרון ומה טיפולים שכללו. אם הגעתם עד לכאן ואתם עדין מעוניינים ברכב חשוב לקחת את הרכב לבדיקה במכון מקצועי לבדיקת רכב. מכון מהימן ומקצועי לצורך בדיקת הרכב יתן  לכם את התמונה המלאה על הרכב.

מזל טוב אם הגעתם עד לכאן  כנראה שמצאת את רכב החלומות שלכם והגעתם לשלב האחרון של העברת הבעלות על הרכב אליכם. חשוב לדעת כי על פי משרד התחבורה, האחריות על ביצוע העברת הבעלות היא של בעל הרכב היוצא. עם זאת, רבים מהקונים והמוכרים מחלקים ביניהם את העמלה. במידה והוא לא יוכל להגיע הוא יכול לתת ייפוי כוח לאדם שיבצע עבורו את הבעלות אבל הוא חייב להביא תעודת זהות.זכרו,  בזמן העברת הבעלות ייבדקו שעבודים ועיקולים ובמידה ואין כאלה על הרכב, הבעלות תועבר אליכם. חשוב לא  להעביר אל המוכר את התשלום בעבור הרכב לפני הבדיקה אלא רק לאחר העברת הבעלות שווידאתם כי הרכב אינו מיועד לעיקול ואינו משועבד.

המאמר נכתב על ידי אוטוקאר – סוכנות רכב בחדרה

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *