מדריכים

אתר מדריכים

מחזור משכנתא
לבית נדל"ן

מחזור משכנתא

תקופות מאתגרות, הן תקופות של חוסר ודאות כלכלית ותעסוקתית,  הקורונה מביאה עימה חוסר וודאות כלכלית עבור משפחות רבות המשלמות משכנתא שנים ארוכות. כאשר עובדים רבים מפוטרים או הוצאו לחל"ת (חופשה ללא תשלום), יש מקום לחסוך בהוצאות מיותרות ולעשות בדק בית על מה הכסף יוצא, אחת הדרכים לחסוך בהוצאות החודשיות שלנו היא לבצע מחזור משכנתא, עבור רבים המשכנתא היא אחת ההוצאות הגדולות בבית. מחזור משכנתא מאפשר לכם לקחת את המשכנתא מחדש בתנאים טובים יותר מבחינת ריביות ואף לפרוס עבורכם את התשלומים מחדש שלא יכבידו עליכם בתקופה זו. 

מבדיקה עולה כי אנשים רבים משלמים משכנתא במשך שנים רבות וזאת מבלי לבדוק אם הריביות שהם משלמים הן ריביות גבוהות מריביות של המשק כיום, חשוב שכל אדם שיש לו משכנתא שיבדוק האם ניתן להפחית אותן בתשלומי המשכנתא ולהתאים אותן למצב השוק. הסיבה לכך יכולה להיות שכאשר רכשתם את הדירה שלכם הריביות בשוק היו גבוהות יותר לעומת עכשיו, או שלקחתם משכנתא מבלי שביצעתם השוואת הצעות בבנקים שונים או שבחרתם במסלולים בעלי ריביות גבוהות מבלי לדעת זאת. 

החדשות הטובות הן שבכל זמן יש לכם את האפשרות לבצע מחזור משכנתא ולהפחית הן את הריביות והן את התשלומים החודשיים שלכם ולהקל עליכם . רגע לפני שעושים מחזור למשכנתא, חשוב לבדוק את הכדאיות של מחזור משכנתא, לאחר שמצאתם כי ישנה כדאיות וחסכון או שהמצב מחייב כי גובה התשלומים לא מאפשר לכם לעמוד בתשלומים החודשיים, יש לבצע שוב סקר שוק. ניתן לעזור בשירותיו של יועץ משכנתאות או שניתן לקבל הצעות שונות מבנקים שונים, לבצע השוואות ולבחור את ההצעה עם התנאים הטובים ביותר עבורכם. ניתן לחדש משכנתא מכל בנק ולא מחייב להישאר בבנק שממנו לקחתם את המשכנתא אבל יש לקחת בחשבון שבמידה שתבחרו לקחת משכנתא בבנק אחר, תצטרכו לשלם עלויות שונות שהבנק יגבה מכם בעבור הסילוק. קחו בחשבון שבחלק מהמסלולים יהיה קנסות או עמלות, בדקו מהן גובה העמלות כדי לבצע מחזור באותו הבנק עצמו תצטרכו לשלם עלויות סילוק, לכן בדקו היטב בטרם המחזור כמה יעלו לכם הסילוק וההוצאות הנלוות הכרוכות בכך.   

שוקי ג'אנה יועץ משכנתא פרטי המומחה בתחום המשכנתאות מסביר כי יועץ משכנתאות יבדוק עבורכם את ההצעות השונות, תוך שכלול יכולת ההחזר שלכם, ריביות, מסלולים, שינויים צפויים בשכר, יערוך את ההשוואה וההתמקחות מול הבנקים. יועץ משכנתאות בעל ניסיון בתחום ויודע מהו המסלול האידאלי עבורכם, ידע להתמקח עם הבנקים, ויחשב בעבורכם את הנתונים ויתאים לכם את הלוואת המשכנתא המשתלמת ביותר בעבורכם. כך תוכלו לגשת אל הבנק שבו תרצו לבצע את המחזור ולקבל את ההלוואה המשתלמת ביותר בעבורכם. יועץ משכנתאות יגבה תשלום בעבור עבודתו, אבל יחסוך לכם כסף לשנים רבות הלאה. 

מחזור משכנתא מאפשר לכם  לא רק לקבל ריביות נמוכות יותר, אלא לבצע כל שינוי שתרצו בתנאי ההלוואה – לשנות את סכום ההחזר החודשי, להחליף את יום התשלום, לשנות את מספר שנות ההלוואה. 

מחזור משכנתא הוא למעשה פירעון מוקדם של המשכנתא, ולקיחת משכנתא חדשה בתנאים אחרים. כדאי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע כמו יועץ משכנתאות פרטי או חברה פרטית לייעוץ בנושא משכנתאות, שיתאים לכם את ההלוואה הנכונה ביותר עבורכם. היתרון הגדול בלקיחת יועץ חיצוני לבנק הוא שהוא דואג לאינטרסים שלכם ולא לאינטרסים של הבנק. 

 

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר.