מדריכים

אתר מדריכים

אמצעי אזעקה לבית
לבית

מדריך קצר לבחירת מערכת אזעקה

התקנת מערכת אזעקה בבית דורשת לבדוק איזו מערכת מתאימה לכם מערכת אזעקה אלחוטית או קווית?

התקנת מערכת אזעקה לבית תפקידה להגן על הבית, ההבדל בין מערכת אזעקה קווית לאלחוטית היא בראש ובראשונה במחיר. מערכת אזעקה אלחוטית יקרה יותר, אך התקנה של מערכת אזעקה קווית תייקר את ההוצאה מאחר שיש לקדוח בקירות לשם חיווט המערכת.

בין אם בחרת במערכת קווית או אלחוטית חשוב שהמערכת תהיה אמינה ולא תזכו להתראות שווא בארבע בבוקר.

מערכת אזעקה אלחוטית או קווית מטרתה להגן על הבית מפני פורצים. לכן חשוב שמערכת האזעקה תהיה איכותית ותגן על הבית כולו. אפסנו עבורכם מדריך לבחירה נכונה של מערכת אזעקה ביתית.

ראשית, הכינו רשימה של כל הפתחים בבית : דלתות וחלונות שיש למגן מפריצה. חשוב לרשום על הניר.

ההמלצה לקבוע את פאנל הבקרה בקרבת דלת הכניסה ובדקו מיקומים אפשריים לשלטים, ההמלצה לקבוע את השלטים בקרבת דלת הכניסה, בחדר השינה או ליד המיטה שלכם.

בדקו את המרחק בין מיקום הפאנל לחלונות ולדלתות בבית כך תוכלו לחשב כמה חוטים צריך לחווט במקרה של התקנת מערכת אזעקה קווית. במידה ובחרתם בהתקנה של מערכת אזעקה אלחוטית וודאו שהמערכת תוכל לתקשר גם הלאים הממוקמים רחוק מהפאנל.

בדקו מהם ההרגלים שלכם בבית, האם אתם והילדים קמים פעמים רבות במהלך הלילה, האם יש בני נוער בבית שיוצאים בלילה לחברים, האם יש חיות מחמד? האם יש רכוש יקר בבית הדורש הגנה כגון מצלמות אבטחה.

בדקו האם הינכם רוצים להתחבר למוקד המשמעות היא שבעת פריצה חברת המוקד תשלח ניידת אל הבית, השירות כולל תשלום חודשי לחברת המוקד, או לקבל את ההתראות ישירות אל הניידים שלכם.

בחרו מערכת אזעקה בהתאם לגודל הבית כל חלון או דלת חייבים גלאי, הנקראים אזור חשוב שמערכת האזעקה תכלול את מספר האזורים הנדרש לכם. למשל יש מערכות אזעקה הכוללות 28 אזורים ויש כאלה שמגיעות ל- 64 אזורים. לרוב מערכת של 28 אזורים מתאימה למיגון בית בגודל ממוצע.

חשוב שהמערכת תכול להתחבר למערכות אחרות כגון גלאי עשן או גלאי גז, לחצן מצוקה וכדומה.

חשוב שהמערכת תהיה ידידותית למשתמש, במיוחד שיש ילדים בבית שצריכים להפעיל את המערכת, בררו על עדכון קודים או משתמשים חדשים כך שכל אחד יוכל להשתמש במערכת בבית.

לסיום ישנן כיום מערכות אזעקה רבות של חברות שונות, חשוב לבדוק מי המתקין ומהי האחריות על המערכת וההתקנה, וודאו כי המערכת מנטרת את כל הבית ואין אזורים שאינם מוגנים, בררו על מצלמות אבטחה במידת הצורך במועד ההתקנה. בדקו על הניסיון של החברה המתקינה ועל שירות התיקונים במידת הצורך.

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *