מדריכים

אתר מדריכים

לימודי רפואה משלימה
לימודים

לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה משלימה הינם לימודים חווייתיים ומרתקים. הבחירה מה ללמוד בתחום זה לא תמיד פשוט, מכללות לרפואה משלימה מציעות מגוון של מסלולי לימוד לצד קורסי עיסוי וקורסי לימוד שונים.

בשנים האחרונות תחום זה זוכה לפריחה. מכללות לרפואה משלימה מציעות מגוון של קורסים מעניינים ומיוחדים, המעניקים מקצוע המאפשר לעסוק בכל מקום ובכל עת.

תחום הרפואה המשלימה כולל מגוון של טיפולים שמקורם ממסורות עתיקות בהודו, סין, יפן ומדרום אמריקה. רוב המסורות העתיקות מבוססות על התפיסה ההוליסטית הרואה את האדם כגוף ונפש, המשמעות היא כי סימפטומים פיזיים בגוף באים לידי ביטוי בנפש וההפך, סימפטומים נפשיים באים לידי ביטוי בגוף. לעיתים לפני הופעת המחלה ניתן להבחין בסימפטומים נפשיים ולטפל בהם. לימודי רפואה משלימה כוללים לימודי רפואה סינית, לימודי שיאצו, לימודי טווינא, לימודי עיסוי הכוללים מגוון של עיסויים.

 

תחומי לימודי רפואה משלימה

תחום זה כולל מגוון של תחומי לימוד. השוני בין תורות אלו מהותי הן בשיטת האבחון והן בשיטת הטיפול. להלן מספר תחומי טיפול בתחום זה

קורס עיסוי רפואי – שיטת לימוד של סוגי עיסויים כגון קורס רקמות עמוק, קורס עיסוי שבדי ועוד

רפלקסולוגיה – שיטת טיפול המטפלת באמצעות כפות הרגלים, מתוך תפיסה כי הרגלים משקפים את אברי הגוף.

רפואה סינית – שיטת ריפוי עתיקה המתמקדת בתחום הדיקור הסיני, טווינא וצמחי מרפא.

שיאצו – הינה שיטה יפנית עתיקה הכוללת לחיצת על הגוף באמצעות האצבעות והמרפקים להשגת מניפולציות שונות על גוף המטופל.

לימודי סוג'וק – הינו מתחום לימודי רפואה משלימה ומקורו בקוריאה. התפיסה כי לאדם יש יכולת לרפא את עצמו. הטיפול נעשה על כפות הידיים והרגלים האוגרים את הידע על מצב הגוף והנפש.

 

בחירת תחום לימוד

הבחירה של תחום זה אינו פשוט ומבלבל מה ללמוד, בחירת תחום לימוד יכול להתחיל בסריקה של האינטרנט על מכללות לרפואה משלימה ותחומי הלימוד בכל מכללה. מומלץ לפני שהנכם בוחרים תחום לימודי רפואה לקרוא על כל תחום בנפרד. מומלץ להגיע למכללות ולבדוק את רמת הלימוד, היחס במכללה לתלמידים, להשתתף בשיעור דוגמה על מנת לקבל מושג לגבי מהלך הקורס. כיום ניתן למצוא לימודי רפואה משלימה הכוללים קורסים שונים של מספר חודשים ועד  לימוד של שלוש שנים ויותר.

 

לימודי רפואה משלימה כוללים לימוד תיאורטי של התורות העתיקות, התפיסה עומדת אחר כל סוג טיפול ולצד לימוד מעשי שמטרתו להעניק לתלמידים את התרגול שהינו חיוני והניסיון.

לימודי רפואה משלימה הינם לימודי תעודה המעניקים לכם מקצוע שניתן לעסוק בו מיד עם סיום הלימודים,  הינם לא רק לימודים מעניינים אלא דרך חיים השואפת להגיע לאיזון.

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *