מדריכים

אתר מדריכים

עסקים

הדברת מכרסמים

הימצאותם של עכברים או חולדות בבית או בחצר, מעבר לכך שזה באמת לא נעים לפגוש בהם, מעיד על נזק שהם עשו ועושים. כרסום של עטיפות אוכל על מנת להגיע למזון, במידה ולא ימצאו מים הם עשויים לנגוס בצינור של מכונת הכביסה או כל צינור גומי אחר שיקרה לדרכם. עכברים וחולדות ידועים בנזקים שהם עושים ובנוסף לחשש של העברת מחלות.

הדברת חולדות ועכברים

ההנחה היא שאם מצאתם עכבר בבית או בחצר תיקחו בחשבון שיש עוד כמה וכמה שמסתובבים ועדין לא נתקלתם בהם, יכולת ההתרבות המהירה שלהם ויחד עם זאת שהם תמיד חיים בלהקות, מביאה לכך שהתמודדות שלכם היא קשה יותר. הדרך להדברת עכברים וחולדות נעשית בשני מישורים: מישור הראשון הוא לכידת העכברים באמצעות מלכודות שונות ופיזור של פיתיונות רעל  הבולטים לעין האדם. והמישור השני הוא הדברה ביולוגית שמשמעה שימוש באוייבים הטבעיים של המכרסמים שם חתולים ותנשמות.

אחת הדרכים להימנע מעכברים היא חיסול של המכרסמים הנמצאים בבית או בחצר וסגירה הרמטית של מזון כך שלא תהיה להם גישה.

מהם האמצעים ללכידת עכברים

הנחת מלכודות היא אחת הדרכים שניתן ללכוד עכברים. כיום ניתן למצוא סוגים שונים של מלכודות: מלכודת דבק, מלכודת קפיץ ומלכודת כלוב עם דלת קפיץ. היתרון הוא שהעכברים מגיעים אל הפיתיון ונתפסים אבל נדרשת עבודה רבה בלכידת העכברים. מלכודת דלת היא המלכודת שלא פוגעת בהם מעבר לכך שלוכדות אותם. אבל חשוב לא לשחרר אותם בקרבת הבית אלא להרחיק כמה שניתן ולשחררם בטבע.

הימצאותם של עכברים

המקומות בהם ניתן למצוא מכרסמים היא למעשה בכל מקום בעיר או בשטח פתוח. פעמים רבות ניתן למצוא אותם בבתים ישנים בתוך כוכים מתחת למבנה או מקומות מסתור בביובים. הבעיה עולה כאשר האויבים שלהם אינם מסתובבים בחופשיות למשל מניעה של חתולים להגיע למקום תגביר את מספר העכברים או החולדות. באזורים עירוניים אחריות העירייה לספק שירותי הדברה למטרד. ועל האנשים לבצע פעולות מנע ותחזוקה נכונה של המקום.

איך תדעו שיש לכם עכברים בבית

במבט ראשון יהיה קשה לכם להבין שיש לכם אורחים שבוחרים  לבקר בעיקר בשעות הלילה שאתם ישנים. אך אם תשימו לב ללכלוך שחור על השיש בצורת גלילים קטנים שחורים או חומים, או תתקלו באריזות אוכל קרועות, תבינו כי יש לכם עכברים המטיילים בלילה.

איך למנוע הופעת מכרסמים בסביבתכם?

מכרסמים מופעים כאשר מאפשרים להם תנאים נוחים למחייה כגון: מצבורי אשפה, מכסי ביוב שבורים, שיירי מזון ופחי אשפה פתוחים. במקומות בהם רמת ניקיון ירודה תוכלו למצוא מכרסמים רבים. גם בבית חשוב לשמור על הניקיון למניעת הופעת של עכברים או חולדות. שמירת ניקיון, אחסון  מזון בכלים אטומים, פינוי אשפה בשקיות אטומות למכלים סגורים וסגירת מעברים וחורים. כל אלה יסייעו לכם לשמור על סביבה נקייה ממכרסמים.

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *