מדריכים

אתר מדריכים

רכישת דירה להשקעה
נדל"ן

האם כדאי לקנות דירה עם משכנתא?

 

מאת שוקי ג'אנה

רכישת דירה משמעותה לרוב לקיחת משכנתא והתחייבות לאורך שנים רבות. על אחת וכמה שמדובר בדירה להשקעה ולקיחת  משכנתא לשם כך. מאחר שלשם רכישה יהיה עליהם ליטול משכנתא מהבנק, מה שלא תמיד מרגיש כמו מעשה חכם.

מכאן ההנחה שדירה להשקעה מתאימה רק למי שיש כסף פנוי והרבה. במאמר זה אנו רוצים לשנות את ההתייחסות של האנשים לכל נושא של דירה להשקעה. מאמר זה אינו המלצה או ייעוץ ולפני שאתם עושים צעד זה חשוב להיוועץ עם אנשי מקצוע מתאימים.

לקיחת משכנתא משמעותה להתחייב לשנים ארוכות, הוא נתפס ככאב ראש לא קטן בכל נושא המסלולים, הריביות ועוד נושאים שיש לבדוק, מעבר לכך עבור רבים רכישת נכס להשקעה עם משכנתא משמעו כסוג של הימור, ומה אם לא יהיו שוכרים או שיש נזק גדול בדירה ויש להוציא כסף נוסף
אז למה כן, בעצם לקחת משכנתא לרכישת דירה להשקעה?

משכנתא היא הפתרון האידיאלי למי שרוצה לרכוש נכס להשקעה ואין לו את כל הסכום ביד. ומכאן שהמשכנתא  הופכת להיות הדרך הנוחה והמשתלמת ביותר לקניית דירה להשקעה מכמה סיבות. ראשית המשתלם ביותר בקניית דירה להשקעה מהסיבות הבאות:

ראשית, משכנתא היא הלוואה שבה ניתן לקבל את הריביות הנמוכות ביותר בשוק . בהשוואה להלוואות לאחרות כגון הלוואה עסקית, אשראי בנקאי וכו'.

משכנתא מאפשרת גיוס מימון מקסימלי, כך תוכלו לקבל מימון של 50% מערך הדירה,  אם מדובר בדירה נוספת. במקרה של דירה יחדיה תוכלו לקבל  מימון של עד 75% . המשמעות היא שגם אם אין לכם את כל הסכום תוכלו לקבל מימון גדול, בניגוד לשוק ההון או להשקעה בחו"ל שלא תוכלו לקבל סוג מימון כזה.

משכנתא ניתן לקבל לתקופות ארוכה, תוכלו לבחור את מספר השנים ל 5 שנים ועד 30 שנים תלוי בגיל הלווה. תבחרו את מספר השנים בהתאם ליכולת ההחזר שלכם. כך שאם תרצו לרכוש דירה להשקעה, בין אם מדובר בדירה ראשונה או דירה שניה  ואין לכם מספיק כסף זמין למימוש ההשקעה הזו, משכנתא הוא פתרון אידיאלי. מאחר שנטל מימון הדירה עובר בעצם מכתפיכם, לכתפי הבנק, ולכם נחסכות שנים רבות של חיסכון וצמצום. במידה והדירה מושכרת כך תשלומי השכירות ישלמו את המשכנתא ואתם תוכלו להנות מנכס שיש ברשותכם. מעבר לכך ברוב המקרים דמי השכירות מכסים גם את הביטוחים והמיסים וזאת במידה ועברתם את תיקרת הפטור ממס על שכר דירה.

ולאחר שתסיימו את תשלומי המשכנתא, אותם כספי שכירות יוכלו להגיע אליכם כסוג של משכורת או פנסיה תלוי בגילכם.

LEAVE A RESPONSE

האימייל לא יוצג באתר.